Filmy żołnierz, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stany Zjednoczone, lata 90. dziewiętnastego wieku. Frank T. Hopkins, doświadczony kurier słynnej poczty konnej Pony Express, niegdyś tropiciel pracujący dla armii, dowiaduje się o niezwykłym wyścigu zwanym "Ocean Ognia", organizowanym w Arabii Saudyjskiej przez bogatego szejka. Zaproszony do udziału w rywalizacji i skuszony wysoką nagrodą, postanawia wraz ze swym wiernym wierzchowcem - mustangiem Hidalgo - wziąć w niej udział. Wyścig liczy 3000 mil i jego trasa wiedzie przez pustynne tereny. Hopkins musi stawić czoło nie tylko dzikim żywiołom, ale i wielu bezwzględnym konkurentom.
Historia rozgrywa się w XIX wieku, w Danii. Dwie dorosłe siostry mieszkają w małej wsi, na odległym i pięknym, zachodnim wybrzeżu Jutlandii. Mieszkają z ojcem, który jest szanowanym pastorem małego, protestanckiego kościoła. Wkrótce pastor umiera i siostry zostają same, żyjąc według purytańskich zasad. Po kilku latach, francuska uciekinierka, Babette, trafia do ich domu. Pracuje kilkanaście lat jako służąca, kucharka i gospodyni. Pewnego dnia wygrywa na loterii i decyduje się za wygrane pieniądze przygotować wspaniałe przyjęcie dla sióstr i parafian z okazji setnej rocznicy urodzin nieżyjącego pastora.
Zrealizowane z rozmachem, pełne dynamicznej akcji kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu. Trzy niezależne nowele filmowe nakręcone przez znakomitych reżyserów: Richard Donner przenosi nas w bezwzględny świat Dzikiego Zachodu, gdzie rządzi prawo silniejszego. Tom Holland przybliża nam bohaterów nielegalnych wyścigów samochodowych, którzy igrają ze śmiercią. Robert Zemeckis opowiada zaś wojenną historię pewnego oddziału uwięzionego w okopach I wojny światowej.


Dzień D

5,1
Reamake „Komando” z 1985 roku. Pewnego dnia odludny domek gdzie były komandos Ivan, samotnie wychowuje kilkuletnią córkę, zostaje zaatakowany przez najemników. Bandyci porywają mu córkę, którą może odzyskać jeśli zgodzi się zabić rosyjskiego prezydenta. Mając tylko 10 godzin Ivan, postanawia rozprawić się z bandytami i odzyskać Żenię. Przypadkowo we wszystko wplątuje się stewardessa Alija.
Daisy Hawkins jest świadkiem morderstwa. Gangsterzy ścigają ją, by wyeliminować jedynego naocznego świadka,
10 kwietnia 2010 zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu, ale dla bohaterów filmu to dzień ich największego dramatu osobistego. Wraz z parą prezydencką odeszli w szokujących okolicznościach ich najbliżsi. Większości czas upływający od smoleńskiej katastrofy nie przynosi ulgi. Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji. Ewart wraz z ekipą filmową towarzyszyła rodzinom na różnych etapach ich zmagań z trudnymi emocjami. Dokument zawiera sekwencje i zdjęcia, które nigdzie wcześniej nie zostały wykorzystane. Wśród bohaterów są: Wanda Buk (córka generała Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych), Lucyna Gągor (żona generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego) czy Krystyna Łuczak-Surówka (żona oficera BOR Jacka Surówki).

Internat

7,7
Akcja serialu toczy się w szkole z internatem "Czarna Laguna", gdzie kilkadziesiąt lat wcześniej mieścił się sierociniec. Po tym jak rodzice Marcosa i jego sześcioletniej siostry Pauli, uznano za zaginionych ich prawnym opiekunem został dyrektor szkoły Hector, a oni zamieszkali w internacie. W tym samym czasie jeden z nauczycieli wpada na trop w sprawie tajemniczego zniknięcia pięciu sierot z dawnego sierocińca. Wkrótce nauczyciel znika w równie tajemniczych okolicznościach. Jego uczniowie - Ivan, Carolina, Victoria, Cayetano i Roque postanawiają do odnaleźć. Wkrótce dołącza do nich także Marcos. Razem odkrywają, że w "Czarnej Lagunie zawsze działy się dziwne rzeczy.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…